Wieści z ROD


13.08.2012

Jubileusz 30-lecia ROD im. 40-lecia Wojska Polskiego w Pile

W dniu 11 sierpnia 2012 roku Rodzinny Ogród Działkowy im. 40-lecia WP w Pile obchodził uroczystość 30 rocznicy swego powstania.

Licznie przybyłych gości w osobie m.in. Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Pile Mariana Praczyka, Prezydenta miasta Piły Piotra Głowskiego, Zbigniewa Kosmatki byłego Prezydenta Piły ale bardzo zasłużonego dla ruchu działkowców, oraz wszystkich swoich działkowców z rodzinami i przyjaciółmi przywitał i uroczystość prowadził Prezes ROD Tadeusz Daukszewicz.

Z okazji jubileuszu wyróżniono odznaką „Zasłużony Działkowiec” kilkunastu działkowców, a jubilatom członkom ogrodu od 30 lat wręczono symboliczne puchary oraz upominki.

Stanowisko władz Polskiego Związku Działkowców wobec orzeczenia TK w lipcu br. przedstawił M. Praczyk szef pilskiego okręgu. W kilku słowach wypowiedział się również Prezydent miasta Piły, zapewniając o bezpieczeństwie istnienia pilskich ogrodów.

Uroczystość dokumentowała regionalna telewizja ASTA – NET.

Jubileuszowy ogród powstał w 1982 roku na terenie byłego PGR Gładyszewo z powierzchnią 65 ha i 1750 działkami do zagospodarowania.  Obecnie po zmianach ogród liczy sobie 20 ha i ponad 350 zagospodarowanych działek. Każdego roku  działki  zmieniają swoje oblicze, dzięki osobistemu zaangażowaniu ich użytkowników.

Ale nadal niespełnionym  marzeniem wszystkich  jest elektryfikacja ogrodu, której przeprowadzenie  będzie możliwe tylko przy współpracy z samorządem lokalnym, na którą bardzo liczymy. To samo dotyczy poprawy dostępu do wody, bez której na tych piaszczystych glebach  przestanie  dominować zieleń – twierdzi Prezes Tadeusz Daukszewicz.

Mimo tych trudności, przy wsparciu hojnych sponsorów z humorem i optymizmem w  miłej rodzinnej atmosferze przy muzyce, tańcach i smakowitych zakąskach działkowcy bawili się przy ognisku do późnych godzin wieczornych.

07.07.2012

30-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Czerwony Mak” w Rogoźnie.

W dniu 7 lipca 2012 r. działkowcy Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Rogoźnie obchodzili 30 rocznicę powstania ogrodu. Uroczystość zaszczycili swoja obecnością między innymi: Bogusław Janus Burmistrz Rogoźna, Zdzisław Hinz Przewodniczący Rady Miejskiej Rogoźna, Maria Szostak była dyrektor rogozińskiego LO, która przedstawiła dzieje ogrodu od jego powstania w 1982 r. Podczas uroczystości Marian Praczyk Prezes Okręgowego Zarządu PZD wręczył puchar i podziękowania, a zasłużonych działkowców udekorował odznaczeniami. Szczegółową informację oraz zdjęcia z uroczystości czytaj i oglądaj tutaj.

19.06.2012

Dzień Dziecka w ROD "Zalesie" w Pile

Dnia 16.06.2012r. na terenie ROD ,,Zalesie” odbył się tradycyjny festyn z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Jak co roku dopisała zarówno pogoda jak i frekwencja.
W festynie uczestniczyło około 100 dzieci i tyleż samo dorosłych. Było to wesołe spotkanie trzech, a czasami i czterech pokoleń. Dziadkowie, dzieci, wnuki i prawnuki. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w wielu konkursach i zabawach. Wśród najmłodszych uczestników największą popularnością cieszyło się łowienie rybek. Każdy uczestnik – ,,wędkarz” otrzymywał drobny upominek. Dzieci w kilku kategoriach wiekowych: 5.6,7,8, 9 i więcej uczestniczyli w biegach slalomem, biegach w workach, z jajkiem. Był też konkurs w rzucaniu do piramidek. Największym powodzeniem (jak co roku) cieszyła się przejażdżka kucykiem. Niestety na tę przyjemność trzeba było trochę poczekać w kolejce. Kucyk był tylko jeden
a chętnych bardzo dużo. Wszyscy zdążyli poczuć emocje jazdy na koniku. W przerwach między emocjami konkursowymi można było zjeść kiełbaskę z rożna, wypić sok lub pokrzepić się pysznym batonikiem. Dorośli też mieli podobnie tyle, że zamiast słodyczy była kawa i herbata. Przez cały czas festynu z głośników nadawane były piosenki i melodie dla dzieci. Było wiele radości, śmiechu – jednym słowem wspaniała zabawa. Szkoda, że następna dopiero za rok. Zdjęcia z festynu można zobaczyć tutaj.