Okręgowe Dni Działkowca 2012


Pod hasłem "Bronimy naszych praw, tradycji i przyszłości" działkowcy okręgu pilskiego spotkali się w dniu 1 września 2012 roku na Okręgowych Dożynkach z okazji Dnia Działkowca. Uroczystość odbyła się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Słonecznik w Trzciance, który obchodził jubileusz 35 lecia powstania ogrodu.

Na uroczystość przybyli działkowcy z rodzinnych ogrodów działkowych całego okręgu oraz zaproszeni goście: Wicestarosta Czarnkowsko - Trzcianecki- Tadeusz Teterus, Burmistrz Trzcianki - Marek Kupś, Zastępca Burmistrz Czarnkowa - Tadeusz Kaźmierczak, Prezesi zakładu patronackiego LUBMOR w Trzciance - Jan Ciechanowski

 

 

Okolicznościowy list skierował do uczestników uroczystości Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poseł ziemi pilskiej Stanisław Kalemba.

 

Po wprowadzeniu sztandaru odegrano hymn państwowy i hymn działkowców. Minutą ciszy uczczono 73 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się od wręczenia przez Prezesa ROD im. Słonecznik - Zygmunta Czarnego koszy z plonami z działek Prezesowi OZ PZD Marianowi Praczykowi oraz Wiceprezes Marii Fojt.

 

Sytuację ogrodów, działkowców i Związku po wyroku Trybunału Konstytucyjnego przedstawiła Maria Fojt.

 

Uczestnicy dożynek przyjęli treść listu do Marszałek Sejmu w sprawie projektu ustawy Solidarnej Polski o ogrodach działkowych pod którym podpisy złożyło 451 działkowców. Z treścia listu można zapoznać się tutaj.

Wszyscy zaproszeni goście w swoich wystąpieniach złożyli działkowcom życzenia z okazji Dnia Działkowca i zapewnili uczestników uroczystości, że solidaryzują się hasłem tegorocznych dożynek. Zapewnili nas, że tak jak dotychczas będą nas wspierać i wypowiedzą się w sprawie projektu obywatelskiego ustawy o ogrodach działkowych.

 

 

Samorządowcy otrzymali od działkowców w podziękowaniu kosze z kwiatami i owocami z działek.

 

Marian Praczyk wręczył Prezesowi ROD Słonecznik Zygmuntowi Czarnemu puchar i życzenia od Prezesa Krajowej Rady PZD - Eugeniusza Kondrackiego.

 

Ogrodowi - Jubilatowi życzenia złożyły również delegacje z ogrodów miasta Czarnkowa, Wągrowca, Trzcianki, Piły i Wronek.

 

Uroczystość była również okazją do uhonorowania odznakami związkowymi zasłużonych w pracy na rzecz ogrodów członków PZD z ROD im. Słonecznik i ogrodów okręgu pilskiego

Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkursy ogłoszone przez Prezydium Okręgowego Zarządu PZD w Pile pn. "ROD Roku 2012" i "Wzorowa Działka Roku 2012". Laureatom konkursów Prezes OZ PZD wręczył puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Zarząd ogrodu przygotował bogaty program gier i zabaw dla dzieci włącznie z wesołym miasteczkiem. Dzieci nie zawiodły - przybyło ich bardzo dużo ze swoimi rodzicami.

 

 

Działkowcy z rodzinami bawili się do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii - tutaj.